pátek 17. února 2012

Seznamte se: Ford Focus

Historie

Ford Focus započal svou historii v roce 1998, kdy nahradil Ford Escort a začal konkurovat takovým autům, jako je Opel Astra nebo VW Golf. Ford Focus je vůz nižší střední třídy, původem z americké automobilky Ford. Již od začátku byl k dostání jako čtyřdveřový sedan, třídveřový nebo pětidvéřový hatchback a pětidvéřové kombi. Karosáři si dali záležet a tak od začátku vyniká Ford Focus přitažlivými charakteristickými tvary nad ostatní konkurencí. Krom toho od začátku byl Ford Focus hodnocen velmi dobře po bezpečnostní stránce. K dostání byly čtyři zážehové motory a jeden vznětový. Od roku 1999 se tyto vozy pravidelně účastní rallye. V roce 2001 prošel faceliftem, při kterém získal nový vzhled interiéru (potahy a barvy), úpravu mlhovek a blinkrů. Obohacena byla i nepovinná výbava. Druhá generace vozu přišla s rokem 2004. K dispozici měl zážehové motory Duratec a vznětové motory Duratorq. S druhou generací přišlo i zlepšení v oblasti bezpečnosti, kdy se Ford Focus vyšplhal až na špičku. Ford Focus druhé generace byl jednoduše větší, prostornější, z kvalitnějších materiálů a bezpečnější. V roce 2005 představila automobilka i sportovní verzi ST a sedan. O rok později přichází i Ford jako kabriolet.

Ford Focus u nás

Ford Focus je sportovní auto, které výborně sedí i na špatné vozovce. Právě z tohoto důvodu je velmi oblíbený. Spojuje vysokou bezpečnost s dobrými jízdními vlastnostmi. U nás je Ford Focus dobře dostupný a to jak z hlediska ceny (350 000,- až 530 000,- v základní výbavě), ale dobře sehnatelná jsou i ojeté vozy Ford Focus. Překvapí i dobrá dostupnost náhradích dílů a jejich poměrně nízká cena. Ford Focus může být pojato jako auto pro menší rodinu nebo sportovní vůz pro mladé lidi (Ford Focus ST).

Pro a proti

 • Zajímavý, výrazný a charakteristický design a ladné křivky.
 • Velmi vysoká bezpečnost.
 • Velmi dobré jízdní vlastnosti, Ford Focus výborně drží na vozovce.
 • Optimální prostornost a pohodlná sedadla pro cestující.
 • Aerodynamičnost a dobrá ovladatelnost.
 • Velký výběr jak ojetých, tak nových aut.
 • Dostupnost náhradních dílů.
 • Dobré odpružení a solidní brzdy.
 • Vcelku objemný zavazadlový prostor.
Proti
 • Náchylnější přední náprava.
 • Rychleji se opotřebovává spojka.

1 komentář:

 1. Before the year ended, he gained another £1 million at roulette. A particularly fascinating case of a roulette is a daily -gon rolling on a "street" composed of a sequence of truncated catenaries, as illustrated above, as first famous by Robison . For the rolling sq. (a "sq. wheel"), the shape of the street is the catenary truncated at . Interestingly, a detailed mathematical analysis had been published by J. C. Maxwell by which, whereas its did not embrace important idea 토토사이트 of truncating catenaries, contained essentially all the opposite underlying mathematical concepts.

  OdpovědětVymazat