pátek 6. dubna 2012

Zahradní traktor - sekání bez námahy

Zahradní traktor je výkonným pomocníkem při práci na velkých travnatých plochách. Máte-li pečovat o velkou zahradu, je v každém případě jasné, že pouhá sekačka na trávu stačit nebude. Zahradní traktor představuje efektivní pomoc při sekání trávníku, ale zvládá i další práce, které jistě oceníte. Ovšem na druhou stranu není jeho koupě jen tak levnou záležitostí. Proto je důležité, pokud se rozhodnete pro jeho koupi, vybrat nejoptimálnější zahradní traktor pro plochu, kde bude využíván.

Je zahradní traktor vůbec potřeba?

Zda-li zahradní traktor využijete nebo ne, záleží především na ploše pozemku. Pro malé plochy se nevyplatí kupovat vcelku drahý stroj, když téměř stejnou práci zastane i výkonná sekačka na trávu. Je-li obstarávaná plocha větší jak alespoň 1500 m2, věřte že budete za zahradní traktor rádi. Ušetříte si tak čas, a co možná oceníte ještě víc, i námahu.

Pozor na terén

Výběr zahradního traktoru závisí především na terénu, kde bude zahradní traktor vykonávat svoji funkci. Je totiž rozdíl sekáme-li pozemek jako je louka, který si roste prakticky jak chce nebo jestli se staráme o zahradu, kde by tráva měla být přesněji střižená, rovná a celkově lépe udržovaná.  Není to jen účel pozemku na co se zaměřit, ale i na samotné postavení pozemku. Svažuje-li se terén nebo jde do kopce, je třeba počítat s tím, že pro zahradní traktor to bude větší námaha. Proto vybíráme výkonnější stroj, pokud možno s většími terénními koly. A aby sečení bylo pohodlné i pro vás, vybírejte zahradní traktor s dobrou ovladatelností. Zejména v případě, že vaše zahrada obsahuje větší množství potencionálních překážek při sečení (záhony, stromy, keře, květiny apod.). Stroj s malým poloměrem otáčení se snadno a rychle těmto překážkám vyhne. Další otázkou je sběrný koš, který jistě oceníte především při práci na zahradě, jelikož posekaná tráva se prakticky v momentě sečení uklízí do koše. Posekanou trávu už pak stačí dát na kompost. Velikost koše je už na vás.

Další faktory

Každý zahradní traktor se může rozbít, proto je dobré ověřit si dostupnost náhradních dílů, popřípadě kvalitní autorizovaný servis.
Výkon motoru vybírejte podle sekané plochy a charakteru terénu.

Osvědčené zahradní traktory

Uvažujete-li o koupi doporučuje podívat se na nabídku zahradních traktorů na www.husqvarna-krapacek.cz kde se dovíte i další informace. Každý zahradní traktor se pyšní inteligentní technologií, robustní konstrukcí a dobrými ergonomickými vlastnostmi. Uplatnění najdou jak pro zahrady, tak i pro náročnější sekání.

Žádné komentáře:

Okomentovat