pondělí 25. června 2012

Seznamte se: Škoda Fabia

Historie

Původně česká automobilka Škoda Auto nahradila v roce 1999 Škodu Felicii a na její místo byla dosazena Škoda Fabia. Zprvu jen jako pětidvéřový hatchback. O rok později se přidala varianta kombi a o další rok později, tedy 2001, i varianta sedan. První generace vozu měla k dispozici sedm zážehových motorů a čtyři vznětové. Automobilka si dala záležet a vůz nabízela rovnou v osmi možných výbavách. Dlouho na sebe nenechala čekat ani sportovní verze tohoto vozu, která přišla v roce 2003. Kromě sportovního designu vlastnila Škoda Fabia i šestistupňovou převodovku. Faceliftu se Fabia dočkala roku 2004. Přední část vozu byla obohacena o mlhovky a nárazník, některé prvky byly přebrány ze Škody Octavie. Takto jsme mohli Fabii potkávat až do roku 2007, kdy přišla očekávaná druhá generace vozu. Ta se prodává rovnou v devíti verzích a karosářských variantách kombi a hatchback. Fabia druhé generace se od té první zas tolik neliší. Velikostní je téměř stejná, akorát zavazadlový prostor se zvětšil o celých 40 l. Největší změna postihla přední část vozu s novými mlhovkami a světlomety. Celkově se Škoda Fabia hodnotí jako dynamické robustní auto. Po bezpečnostní stránce si Škoda Fabie také nevede špatně. K dispozici je rovnou devět motorů.

Škoda Fabia u nás

Ne náhodou se Škoda Fabia stala druhým nejoblíbenějším a nejprodávanějším autem u nás. Své místo si získala zejména u žen. Je to malé a přitom elegantní auto. Obliba Fabie vzrostla i díky cenové a servisní dostupnosti. Navíc je to české auto. Cena za nový vůz začíná na 249 900,- a může dosáhnout až na 469 900,- Kč. Ojetá auta se cenově pohybují mezi 50 000,- a 170 000,- Kč.

Pro a proti

 • Dobrá dostupnost servisů a náhradních dílů.
 • Variabilní nastavení sedaček a volantu.
 • Nižší spotřeba pohonných hmot.
 • Bezpečné a kvalitně zpracované auto.
 • Velký výběr z možných výbav.
Proti
 • Lehce poddimenzovaná brzdová soustava.
 • U nás nic originálního.

2 komentáře:

 1. Best Playtech-Valley Fair, The Star Casino of San
  It was launched in 2013, but has since grown to become one of 더킹카지노 the best 카지노사이트 games in a very important 메리트카지노 gaming venue in San Francisco.

  OdpovědětVymazat
 2. Gambling Sites and Gambling Sites for South Africa - Airjordan20 Retro
  The South African government's air jordan 18 retro red suede online free shipping efforts to create a world of 텍사스 홀덤 족보 online gambling have been air jordan 18 retro men to my site hindered by the South African government's failure show to get air jordan 18 retro toro mens sneakers to real air jordan 18 retro men red respond to the

  OdpovědětVymazat