pondělí 25. června 2012

Seznamte se: Škoda Fabia

Historie

Původně česká automobilka Škoda Auto nahradila v roce 1999 Škodu Felicii a na její místo byla dosazena Škoda Fabia. Zprvu jen jako pětidvéřový hatchback. O rok později se přidala varianta kombi a o další rok později, tedy 2001, i varianta sedan. První generace vozu měla k dispozici sedm zážehových motorů a čtyři vznětové. Automobilka si dala záležet a vůz nabízela rovnou v osmi možných výbavách. Dlouho na sebe nenechala čekat ani sportovní verze tohoto vozu, která přišla v roce 2003. Kromě sportovního designu vlastnila Škoda Fabia i šestistupňovou převodovku. Faceliftu se Fabia dočkala roku 2004. Přední část vozu byla obohacena o mlhovky a nárazník, některé prvky byly přebrány ze Škody Octavie. Takto jsme mohli Fabii potkávat až do roku 2007, kdy přišla očekávaná druhá generace vozu. Ta se prodává rovnou v devíti verzích a karosářských variantách kombi a hatchback. Fabia druhé generace se od té první zas tolik neliší. Velikostní je téměř stejná, akorát zavazadlový prostor se zvětšil o celých 40 l. Největší změna postihla přední část vozu s novými mlhovkami a světlomety. Celkově se Škoda Fabia hodnotí jako dynamické robustní auto. Po bezpečnostní stránce si Škoda Fabie také nevede špatně. K dispozici je rovnou devět motorů.

Škoda Fabia u nás

Ne náhodou se Škoda Fabia stala druhým nejoblíbenějším a nejprodávanějším autem u nás. Své místo si získala zejména u žen. Je to malé a přitom elegantní auto. Obliba Fabie vzrostla i díky cenové a servisní dostupnosti. Navíc je to české auto. Cena za nový vůz začíná na 249 900,- a může dosáhnout až na 469 900,- Kč. Ojetá auta se cenově pohybují mezi 50 000,- a 170 000,- Kč.

Pro a proti

 • Dobrá dostupnost servisů a náhradních dílů.
 • Variabilní nastavení sedaček a volantu.
 • Nižší spotřeba pohonných hmot.
 • Bezpečné a kvalitně zpracované auto.
 • Velký výběr z možných výbav.
Proti
 • Lehce poddimenzovaná brzdová soustava.
 • U nás nic originálního.

1 komentář:

 1. Best Playtech-Valley Fair, The Star Casino of San
  It was launched in 2013, but has since grown to become one of 더킹카지노 the best 카지노사이트 games in a very important 메리트카지노 gaming venue in San Francisco.

  OdpovědětVymazat