pátek 20. července 2012

Seznamte se: Alfa Romeo

Historie

Zrození Alfy Romeo můžeme pozorovat v Itálii již v prvním desetiletí 20. století. Název značky je odvozen od začátečních písmen – Anonima Lombarda Fabbrica di Automobili. Tedy ALFA. Romeo bylo přidáno později v roce 1920, potom co podnik převzal Nicolo Romeo. Již od začátku byl na vozech Alfa Romeo vidět jejich sportovní duch, který si drží dodnes. První auto a i mnoho dalších navrhl Giuseppe Merosi a později Vittorio Jano. Pod jejich rukama vznikaly vozy vyhrávající závody. Mimo jiných v roce 1925 světový pohár. Nejenom vozy se zasloužili o výhru, pro Alfa Romeo jezdili jezdci se zvučnými jmény jako Enzo Ferrari nebo Tazio Nuvolari. S postupem času a novým konstruktérem Janem se vozy stávaly výkonnějšími a spolehlivějšími. Alfa Romeo musela za svůj vývoj překonat mnoho překážek, kdy bylo vůbec pokračování Alfy Romeo ohroženo. Byly to hlavně dvě světové války, po kterých se společnost musela stavět zpátky na nohy. Většinou se objevil někdo, kdo jí v tom pomohl. Naposledy se tak stalo v roce 1986, kdy firmu koupil FIAT a sloučil Alfu Romeo a Lancii. Od té doby můžeme znát skupinu Alfa Lancia SpA.
Italský původ Alfa Romeo nezapře. Stejně jako Italové jsou dynamičtí, charismatičtí, ale nechybí jim ani kreativita a vášeň, tak i Alfa Romeo skýtá tyto vlastnosti. Alfa Romeo vždy byla a vždy bude výrazným vozem, který se pozná na první pohled. Alfa Romeo je symbol nesoucí mnoho úspěchů, pod které se podepsalo mnoho jmen.

Alfa Romeo u nás

Alfa Romeo je vůz pro opravdové nadšence, fanoušky a požitkáře z jízdy. U nás je těchto vozů spíše méně. Jakožto italské vozy milují teplo a pro sníh, který se zde čas od času objeví, zrovna nevyhledávají. Nicméně si i u nás Alfa Romeo získala své postavení a své skalní příznivce a nové modely Alfy Romeo nadchnou i ty nejnáročnější řidiče. Alfa Romeo rozhodně nejsou rodinná auta a tak jejich oblíbenost nacházíme především u mladých lidí, kterým nevadí nespoutanost, se kterou je Alfa Romeo odedávna spojovaná. Cenově je vcelku dostupná. Ojeté vozy se dají sehnat za pěkné peníze, samozřejmě za nové si připlatíme. Cena u nejnovějších vozů se odráží od jejich provedení, kvality a výkonu.

Pro a proti

  • výborné jízdní vlastnosti
  • neotřelý a charakteristický design
  • kvalita materiálů
  • výkonné a pružné motory
  • přímé a přesné řízení
proti
  • často malý zavazadlový prostor
  • horší dostupnost autorizovaných servisů a náhradních dílů
  • horší výhled z vozu vzad
  • dílenské zpracování
Žádné komentáře:

Okomentovat