čtvrtek 5. července 2012

Seznamte se: Škoda Octavia

Historie Škody Octavia

Škoda Octavia se prvně na českém trhu objevuje na konci roku 1996. Je vyráběná automobilkou Škoda, která již v té době spadala pod VW. Spojením mladoboleslavské automobilky a velkého německého koncernu začala Škoda Octavia vznikat. Byla dlouhá přes 4,5 metru a přitom si zachovala skvostný desénový vzhled. Její oblíbenost rostla především díky velkému nákladnímu prostoru. Objem činil 528 l, což na tehdejší poměry bylo přinejmenším nevídané. Byla vybavena karoserií liftback s třemi možnými motory (1,6i 8V - 55 kW; 1,8i 20V - 92 kW; 1,9 TDI - 66 kW). V roce 1997 dostala Škoda Octavia nové motory a to naftový 1,9 SDI – 50kW; 1,6 – 74kW. Další novinky přišly v roce 1998. První a velmi chválená novinka byla Škoda Oclavia kombi, která se mohla pochlubit příjemným vzhledem. O rok později přišla na trh i čtyřkolka. Rok 2000 byl pro Octavii významný. Škoda Octavia dostala nový facelift. Změna přišla v podobě světlometů s čirým překrytím, lepší aerodynamiky, zaoblení, elektroniky, nových nárazníků atd. Na první pohled si byly ovšem nová a stará Octavia velmi podobné. V roce 2001 přišel na svět i sportovní model označován RS a vylepšení se dočkaly i čtyřkolky v podobě nových motorů. Od roku 2004 se začíná první generace Octavií prodávat pod názvem Octavia Tour. Škoda Octavia je stále velmi oblíbeným vozem především u rodin.

Škoda Octavia u nás

V České republice je značka Škoda velmi oblíbená. O tom svědčí i vysoký prodej v roce 2010. Tehdy prodala Škoda téměř 26 000 vozů Octavia. Oblíbenost nepramení jen z původně české automobilky Škoda, ale také z výborných jízdních vlastností a poměrně dobré dostupnosti. Vozy Škoda Octavia jsou vyráběny i v provedení kombi nebo 4x4.

Pro a proti

  • Škoda Octavia jistě potěší svým nákladním prostorem, který si zachovává stále velký a při sklopení zadních sedaček se ještě o pár litrů zvětší.
  • Je také poměrně velmi snadno dostupná a to co se týče provedení (od barvy až po motor), tak ceny. Cena se pohybuje od 300 000,- do 800 000,- Kč podle vybraného modelu a výbavy.
  • Výborně se hodí pro rodiny s dětmi.
  • Dostupnost autorizovaných servisů a náhradních dílů.
  • Pohodlí.

Proti

  • Potrpíte-li si na originalitu a zajímavost hledejte jinou značku, která u nás není tak častá.
  • Škoda Octavia je také často kradené auto, kvůli náhradním dílům.

Žádné komentáře:

Okomentovat