pátek 6. ledna 2012

Sněhová fréza Husqvarna - stoprocentní pomocník v zimě

Každý rok nám zima kromě nízkých teplot a mála světla přinese také sníh. Většinou rychle, náhle a nečekaně a odklízecí boj může začít. Ulehčit si ho lze snadno. Sněhová fréza totiž může většinu práce vykonat za vás.

Na co pamatovat při výběru

Existují dvě různé sněhové frézy. A to jednostupňová a dvoustupňová. Jednostupňová sněhová fréza podle výkonu zvládne vcelku dobře odházet i udusaný sníh. Je vhodná na rovné plochy. Dvoustupňová sněhová fréza je v každém případě lepší a pokud vážně o koupi frézy uvažujete, doporučujeme sáhnout právě po dvoustupňové sněhové fréze. Vzhledem k tomu, že odklízení sněhu není v zimě záležitostí jen jednoho dne, určitě nebudete litovat. Každopádně se při výběru řiďte především tím, jak velkou plochu budete chtít s frézou odklízet a v jakých podmínkách. Udusaný nebo uježděný sníh je něco jiného než čerstvě napadaný prašan. Orientujte se podle výkonu frézy. Hluboký a těžký sníh je potřeba odklízet frézou s vyšším výkonem než sypký a čerstvý sníh. V neposlední řadě myslete také na terén. S frézou, která má pohon kol, se vám bude mnohem lépe manipulovat.

Co nabízí sněhová fréza Husqvarna

Podíváme se blíže na to, jaké zimní pomocníky nám nabízí jedna ze špiček ve výrobě zahradní techniky Husqvarna. Jak jsme již řekli sněhová fréza může být buď jednostupňová nebo dvoustupňová. Husqvarna nabízí ve větší míře ty dvoustupňové. Upřednostňuje je právě kvůli jejich výkonu, ale také pohyblivosti. Zatímco jednostupňová sněhová fréza je poháněna šnekem, dvoustupňová sněhová fréza má poháněná kola.

Sněhová fréza detailně

Představme si několik fréz detailněji, ať je váš výběr snazší. Začneme těmi méně výkonnými. Sněhová fréza Husqvarna ST121E je jednostupňová, jednoduchá a lehká fréza. Se záběrem 54 cm už s ní ledacos zvládnete, ale hodí se spíše na menší plochy. Navíc je velmi dobře cenově dostupná. Na větší odklízení je výborná sněhová fréza Husqvarna 5524 ST. Cenově je stále dobře dostupná, ale je již dvoustupňová. Na motor se můžete spolehnout i v mrazivém počasí. Spolehlivě odklidí spousty napadaného sněhu rychle a snadno. Jedna z nejlepší fréz, kterou můžete dostat je sněhová fréza Husqvarna ST 268EPT. Patří již mezi naprosté profesionály. Má vyhřívané rukojeti, elektrický startér, záběr 68 cm a velmi výkonný motor. Koupě této frézy se vyplatí pro velké plochy a ani při každodenním použití vás nezklame.

Kde je k sehnání sněhová fréza?

Sněhová fréza není nejlevnější záležitost, a proto nakupujte jen u autorizovaných prodejců. Například na www.husqvarna-krapacek.cz/snehove-frezy-c-89.html. Nenechávejte nákup sněhové frézy na poslední chvíli. Pamatujte, že sníh dokáže překvapit ze dne na den a odklízení sněhu vám může zbytečně zkomplikovat život, když nebudete připraveni.

Žádné komentáře:

Okomentovat