středa 4. července 2012

Vybíráme nové moto pneu

Moto pneu nejsou zrovna levou záležitostí, a proto by se při výběru nových moto pneu mělo dbát na několik věcí. A na co si tedy dát pozor a jak vybírat?

Moto pneu nové nebo ojeté

Všichni si nemusí uvědomovat takovou důležitost moto pneu jakou mají. Jsou velmi důležitou součástí jak vozidla, tak snad ještě důležitější součástí motocyklů. Nenechte se odradit vyšší cenou, přeci jenom je nákup nových moto pneu investicí i na několik let. Samozřejmě záleží na tom jak často jezdíte, jakým způsobem a kde, ale zpravidla několik let nové kvalitní moto pneu rozhodně vydrží. Často může zlákat výhodná cenová nabídka ojetých moto pneu. V jistých případech to samozřejmě může být výhodná koupě, ale v zásadě je lepší pořídit pneu nové. Tak jako tak platí, že byste před koupí měli pneu zkontrolovat a změřit si výšku dezénu. Kvalita pořízených moto pneu se pak odrazí od zážitku z jízdy a také v bezpečnosti.

 Jak vybrat a co očekávat od moto pneu

Při výběru nových moto pneu je třeba zaměřit se na několik věcí. Zejména proto, že dnešní trh je přesycen různými druhy pneu a značkami, které se samozřejmě snaží předhánět v lepší nabídce a kvalitnějším zpracování. Vybírejte tedy s klidnou hlavou a nenechte se na první dobrou zlákat. Právě proto, že je z čeho vybírat, vybírejte. Nejprve byste měli zúžit výběr samozřejmě jen na ty moto pneu, které jsou určeny pro váš stroj. Stále vám jich ovšem bude pravděpodobně několik zbývat. To co od kvalitních pneu, které stroji sednou čekáte, je efektivní přenos hnacích sil, stabilita, ovladatelnost a vynikající brzdné vlastnosti. Tyto vlastnosti budou splňovat jen moto pneu s přesnými parametry. Základním ukazatelem, kterým byste se měli řídit, jsou doporučení výrobce. Zpravidla byste zde měli najít tlak, hmotnostní a rychlostní index. To vám pomůže s dalším výběrem. Moto pneu musí mít odpovídající rozměr. Tedy šířku pneumatiky, průměr disku, ale také určitou konstrukci kostry pneumatiky. Když máte všechny tyto údaje, zbývá poslední. Rozhodnout se jaké moto pneu vlastně chcete či potřebujete. Na výběr jsou cestovní endura, silniční i veteránské pneu nebo z jiné sorty například motokrosové pneu. Každý z těchto pneu má své vlastní specifikace a vlastnosti, které vám pomohou určit směr, kterým se při výběru moto pneu nakonec vydáte.

Moto pneu Mitas

Nemáte-li ještě žádného favorita, mohu doporučit moto pneu značky Mitas. Jsou vhodné jak pro rekreační jezdce, tak pro profesionály. Ačkoli se zaměřují na crossové pneu, v nabídce najdete i silniční pneu, cestovní endura nebo veteránské pneu. A najdete je na www.motorky-ctyrkolky.com.

Žádné komentáře:

Okomentovat