neděle 30. září 2012

Stavební síla JCB strojů

Řekne-li se JCB stroj, každý si snad s určitostí vzpomene na veliký žlutý rypadlo-nakladač. Nejznámější z těchto strojů jsou JCB 3CX a JCB 4CX, které byly poprvé představeny v roce 2005. Tyto stroje nejsou na trhu ničím novým, ale jejich modernizace ano.

Odkud se JCB stroje vzaly

Zkratka pro JCB stroje vznikla z jména Josepha Cyrila Bamforda, který úspěšně zkonstruoval toto zařízení. Tento stroj byl definován jako typ mechanického bagru s velkou lopatou vpředu. A charakteristickou barvou pro JCB, se od tohoto okamžiku, stává žlutá. Joseph Cyril Bamford nebo-li JCB, jak se mu v branži přezdívalo, měl dobré základy pro to, aby byl v tomto oboru úspěšný. Byl pravnukem zakladatele Bamfordovi Ltd. který provozoval zemědělskou techniku. První rypadlonakladač, který spatřil světlo světa, byl představen roku 1953. Tudíž je tu již přes 55 let dlouhá tradice výroby JCB strojů.

Na co se JCB stroje používají?

JCB stroje speciálně typu rýpadlo-nakladač se používá na stavbách snad po celém světě. JCB je totiž všestranně využitelný. Samozřejmě jak již z názvu vyplývá JCB rýpadlo-nakladač zastává funkci nakladače a rýpadla. Ovšem zručně plní také funkci manipulátoru, díky níž může manipulovat s materiálem pomocí podkopového zařízení. JCB dokáže zručně pracovat i s hydraulickým nářadím jako jsou vrtačky, čerpadla vody nebo bourací kladiva.
Krom jiného se nově JCB stroje dají využít při údržbě silnic, místních komunikací i dálnic. Tyto aplikace jsou přítomné u stroje JCB 4CX, který také zvládá údržbu zelených ploch.
JCB typu rýpadlo-nakladač mají opravdu široké využití a proto jsou trvale nejoblíbenějšími a nejpoužívanějšími stavebními stroji na světě. Jejich tradice je dlouhá a s inovativními prvky přicházejí neustále nejrůznější konstruktéři.

Kde sehnat JCB stroje?

Hledáte-li nové či použité JCB stroje, můžete využít služeb společnosti L. T. Linek. Tato společnosti na našem trhu distribuuje stroje značky JCB již od roku 1990. Krom prodeje firma zajišťuje i jejich servis a v neposlední řadě také prodej náhradních dílů pro JCB stroje.
O podrobnějších informacích se můžete informovat na www.ltlinek.cz.

1 komentář:

  1. Dobrý den, chci se zeptat, kamarád mi slíbil k zapůjčení právě JCB stroj, ale bohužel má na něm jinou lžíci než já potřebuju. Myslíte že by mi tato: https://www.lzicealopaty.cz/18z-1-2/jcb-18z-1-podkopova-lzice-12--300-mm/ na vykopání bazénu stačila? Předem děkuji za odpověď.

    OdpovědětVymazat