úterý 2. října 2012

Seznamte se: Volkswagen Golf

O Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je modelem německé automobilky Volkswagen. Volkswagen se s Golfem trefil přímo do černého. Volkswagen Golf je jedním z vůbec nejprodávanějších automobilů na světovém trhu. Volkswagen Golf se od začátku vyráběl jako pětidvéřový nebo třídveřový hatchback. První generace vozu si od svého představení v roce 1974 již vybudovala tradici. Už díky tomu, že zastoupil dosavadní oblíbený VW Brouk. Volkswagen měl splňovat několik základních atributů a to rychlost, komfort a bezpečnost. Právě toto zákazníci vyhledávali. Golf se také pyšnil velkým zavazadlovým prostorem. Charakteristické kruhové světlomety zůstaly, ale jako plus se Golfu přičítá snažší nastupování. Sečteno podtrženo – Volkswagen Golf šel na dračku. Poháněl ho čtyřválec s čtyřstupňovou převodovkou. Na úspěch reagovala i automobilka. Golfu přibyly karosářské varianty. Od druhé poloviny roku 1979 se prodával sedan. V lednu roku 1980 přibyla další karosářská varianta a to slunný kabriolet a v roce 1982 sportovní Golf GTD. A přibyl také užitkový pick-up. Změna přišla až v roce 1985, kdy prošel Golf faceliftem. Druhá generace vozu přišla až v roce 1983. Vývojáři si za cíl u nového Golfu dali snížení spotřeby a zvětšení prostoru. Novinkou byly také přeplňované vznětové motory s turbodmychadly. Znovu se objevila sportovní verze a v roce 1983 také 4x4. Další facelift čekal Volkswagen Golf v roce 1989. Třetí generace nastoupila v roce 1991. O dva roky později přišel nebo lépe řečeno přijel nově Cabriolet. Ve stejném roce také nově přibyl motor s přímým vstřikováním nafty. Třetí generace dbala především na bezpečnost cestujících. Kruhové světlomety nahradily oválné. Třetí generace skončila v roce 1999, když už se dva roky vyráběla čtvrtá generace. Tato řada zaútočila na zákazníky celou svou silou a stala se nejprodávanějším vozem ve své třídě. Golf se dočkal modernizace. Základní výbava byla obohacena o některé prvky. Tato generace skončila s nástupem nové v roce 2003. Volkswagen Golf páté generace dostal celkově větší rozměry. Objevily se varianty MPV, terénní CrossGolf a sportovní GTI. V roce 2007 i varianta kombi zvaná Golf Variant. Bezpečnost podle testů Euro NCAP je hodnocena pěti hvězdičkami. Ve stejném roce jako skončila výroba páté generace, začal prodej šesté (2009). Posilněna je aerodynamika a bezpečnost si udržuje svůj předchozí standard.

Volkswagen Golf u nás

Volkswagen Golf se řadí do kategorie nižší střední třídy. Oblíbenost Golfu začíná tam, kde jinde končí. Golf dokáže jednoduše nadchnout každého. Původně rodinné auto je díky svým verzím oblíbené i mezi mladými lidmi, podnikateli, ale i starší populací. Golf za svou dobu působení sbírá i několik cen včetně Auto roku 1992 nebo World Car of the Year 2009. V roce 2011 se u nás stal desátým nejprodávanějším vozidlem a rok předtím dokonce sedmým. Nový Volkswagen Golf začíná zhruba na 470 000,- ve zcela základním a nejlevnějším provedení. Ceny ojetých automobilů se mohou pohybovat ve vyšších částkách než jiné ojetiny.

Pro a proti

 • vysoká spolehlivost
 • nízká spotřeba a provozní náklady
 • prostorný interiér a zavazadlový prostor
 • dostupnost náhradních dílů
 • design
 • dynamika motoru a jízdní vlastnosti
 • vysoká míra bezpečí
Proti
 • starší modely mohou mít problémy s korozí
 • slabší brzdy
 • malá výbava

1 komentář:

 1. Each machine differs in construction, the best way|the way in which} they operate and the kinds of product they can make. CNC machining as a manufacturing course of and repair is on the market worldwide. You best underwear for travel can readily find CNC machining services in Europe, as well as|in addition to} in Asia, North America, and elsewhere across the globe. Electric discharge machining, identified as|also called|also referred to as} spark machining, spark eroding, burning, die sinking, or wire erosion, is a producing course of by which the desired form is obtained utilizing electrical discharges . Material is faraway from the workpiece by a sequence of quickly recurring current discharges between two electrodes, separated by a dielectric fluid and subject to an electrical voltage. One of the electrodes known as as} the software electrode, or just the "software" or "electrode," while the opposite known as as} the workpiece electrode, or "workpiece".

  OdpovědětVymazat